Поради технички зафати без струја делови од Скопје

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска, поради веќе закажани технички зафати во мрежата, без електрична енергија ќе останат:

 

 

од 9:.00 – 13:00 часот дел од с. Љубош на стариот пат за с. Батинци (о. Студеничани)

од 9:00 – 14:30 часот дел од Ново Село и тоа улиците 1, 2, 4, 6, 8, 10, 26, 30, 32, 34, 36, 100 и 108 како и ООУ „Тихомир Милошевски“ (о. Ѓорче Петров);

од 9:00 – 15:00 часот дел од ул. Христо Татарчев – подулици 14, 16 и 18 (о. Кисела Вода) и во време од 10:00 – 12:00 часот ул. Александар Мартуков од бр. 3 – 23 (о. Ѓорче Петров).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.