ЈСП: Утре привремено нема да функционира плаќањето билет со мобилен телефон

Утре, од 22 часот, нема да функционира опцијата за плаќање билет во јавен превоз со мобилен телефон (валидација преку бројот 185), најавија од ЈСП „Скопје“.

Прекинот на оваа услуга, велат од таму, ќе биде од привремен карактер поради надградба на системот за електронска наплата.

Од среда, како што информираа, опцијата за плаќање со мобилен телефон ќе биде достапна.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.