All for Joomla All for Webmasters

Манифестација "Подарете книга за Велигденско јајце - симбол на Христовото Воскресение" во општина Илинден

Општина Илинден

Во Домот за култура во Општина Илинден, на 5-ти април, во четврток, по 12-ти пат ќе се одржи манифестацијата ,,Подарете книга за велигденско јајце - симбол на Христовото Воскресение". Станува збор за манифестација која ги обединува културата, уметноста и традицијата.


Како што информираат од Општина Илинден секој посетител на манифестацијата што ќе подари книга за возврат ќе добие црвено Велигденско јајце. Во чест на Двеилјадииосумнаесеттото лето Господово, симболично ќе бидат украсени 2018 Велигденски јајца.


Во изминатите единаесет години во рамките на оваа манифестација вкупно се собрани 32.000 книги наменети за Општинската библиотека Илинден, Општинската библиотека во домот на култура Марино и библиотеките во основните училишта.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.