All for Joomla All for Webmasters

Отворање на 19. Литературна манифестација „Илинден 2018"

„Илинден 2018"

Во домот на култура „Илинден“ во општина Илинден вечер ќе биде отворена 19. Литературна манифестација „Илинден 2018“. 


На отворањето ќе биде промовирана книгата „Триптих за Македонија“ од Раде Силјан, а ќе ја претстави писателот Ефтим Клетников. Во музичкиот дел од отворањето ќе настапат Марјан Јанкоски и „Портал“.


Манифестацијата ќе трае до 19 мај и ќе опфати повеќе културни настани - промоции на книги, портрети и средби со писатели, изложба, како и традиционалното Литературно матине на кое ќе настапат повеќе писатели за деца и млади.


Централен настан годинава ќе биде поетскиот митинг „Стихови за душата“ на 18 мај, со учество на триесетина писатели од Македонија и странство.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.