All for Joomla All for Webmasters

Изложба на Блаже Донев во домот на култура „Илинден“, во општина Илинден

Изложба на Блаже Донев

На 19 јуни 2018 година (вторник) во 12.00 часот, во галеријата на Домот на култура „Илинден“, во општина Илинден ќе биде отворена изложба на дела на уметникот Блаже Донев, од општина Илинден, со наслов „Ретроспектива“. Промотор на изложбата, на која љубителите на уметноста ќе имаат можност да видат 30-на дела на овој автор, ќе биде академскиот сликар Новица Трајковски.


Реализацијата на овој настан е резултат на минатогодишната изложба на уметниците од општина Илинден, на која специјална жири комисија избра две најдобри дела, за чии автори како награда следуваше самостојна изложба во Домот на култура „Илинден“, а еден од овие автори е и Блаже Донев.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.