All for Joomla All for Webmasters

214 фирми се приклучија кон проектот ,,Моја картичка - мој Карпош,,

,,Моја картичка - мој Карпош,,

Вкупно 214 бизниси кои функционираат на територија на Општина Карпош се приклучија во првата фаза од проектот ,,Моја картичка - мој Карпош,,. Со оваа картичка жителите на Карпош при купување ќе имаат попусти.

 

Во проектот се вклучија  фирми од различни области: угостителство кафулиња и ресторани, театри, спортски сали, здравствени ординации, информатичка технологија, автомобилска индустрија и др. Целта на овој проект е да се раздвижи економијата на локално ниво. Граѓаните, жители на Карпош да купуваат и да користат услуги по пониски цени, а локалните бизнис да имаат поголема посетеност и добивка. Од Општина Карпош информираат дека во претстојниот период ќе продолжи следната фаза на проектот каде што ќе се дефинираат критериумите за користење на картичката, изработката и другите детали.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.