All for Joomla All for Webmasters

Пријавување општински проблем на веб страна

Пријавување проблем на веб страна

На едноставен начин, со еден клик и споделување на фотографија жителите на Карпош од денеска ќе може да пријават проблем во општината.

 

Преку веб платформата www.prijavi.mk граѓаните на Општина Карпош, ќе може да реагираат до опшинската администрација за проблеми од областа на хигиената, јавното осветлување, загадувањето на воздухот, ударните дупки, како и за други јавни комунални услуги, информираат од општината.

 

За реализација на оваа цел, Општина Карпош и невладината организација НЕКСУС – Граѓански Концепт, склучија Меморандум за соработка кој се однесува на одржувањето на оваа платформа, начинот на пријавување на проблем и комуникацијата со граѓаните.

 

Покрај соработката за развивање на мобилната апликација, Општина Карпош продолжува да работи, нудејќи повеќе алтернативи, со кои се овозможува мапирање на проблемите, додаваат од општината.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.