All for Joomla All for Webmasters

Утре без струја делови од Карпош

Утре без струја во периодот од 09:00 до 10:30 часот ќе бидат корисниците од дел од улицата „Осло“ од бр. 2 до бр. 8, дел од пазарот во Тафталиџе, и дел од ул. Московска број 9, сите во општина Карпош.

Како што информираат од РЦУК за прекинот на електрична енергија информирале од „ЕВН Македонија“ АД од каде посочиле дека тој е резултат на планирани исклучувања во електро-системот.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.