All for Joomla All for Webmasters

Ребрендиран општински магазин ,,Карпош Ин,, од утре ќе биде дистрибуиран до граѓаните

Од утре граѓаните на Карпош ќе го добијат новиот ребрендиран општински магазин ,,Карпош Ин,,. Овој магазин ќе излегува еднаш месечно и на граѓаните ќе им овозможува повеќе простор да говорат за својата општина.

 

Општина Карпош денеска го издаде новиот број од своето општинско гласило ,,Карпош Ин,,. Новиот ребрендиран магазин ќе излегува еднаш месечно, во тираж од 20.000 примероци, со информативна и забавно-едукативна содржина на 44 страници, печатени на 100 % рециклирана хартија. Магазинот ќе биде дистрибуиран до граѓаните на Општина Карпош, веќе од утре преку канцелариите на урбаните заедници.

 

Покрај визуелниот изглед, направени се целосни промени и во содржинскиот концепт на магазинот, во кој се овозможува повеќе простор за граѓаните на Карпош, да говорат за својата општина.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.