All for Joomla All for Webmasters

ДЕМАНТ: НЕМА ПРИФАТЕН ЦЕНТАР ЗА СТРАНЦИ ВО КАРПОШ

Општина Карпош преку соопштение ја демантираше информацијата која протече на социјалните мрежи дека прифатен центар за странци ќе се гради во Бардовци.

Од општината информираат дека немаат примено никаков допис во вид на барање информации и податоци за доставување државна урбанистичко - планска документација за прифатен центар од страна на Агенцијата за планирање на просторот.

Додаваат дека прифатен центар за странци не е дел од планот за развој на Бардовци или на било кој друг дел од Карпош.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.