All for Joomla All for Webmasters

Дел од Карпош 2 утре без вода

Корисниците лоцирани на улиците „Иван Аговски“ и „Гиго Михајловски“ во населбата Карпош 2 утре, од 10 часот ќе останат без вода.  

 

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради уличен дефект на крстосницата меѓу овие две улици.

Жителите ќе бидат без вода се до отстранување на дефектот. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.