All for Joomla All for Webmasters

Нова фитнес зона во Карпош

 

На Кејот на реката Вардар, во близина на Алпинистичката карпа, денеска беше поставена нова фитнес зона, уште едно спортско катче во Општина Карпош.

При промовирањето на фитнес зоната, градоначалникот на општина Карпош нагласи дека внимателно ја избрале локацијата, која е симбол за спорт и рекреација во градот.

 

 

Градоначалникот напомена дека на оваа локација, од Алпинистичката карпа до бунарите на реката Вардар, ќе биде изграден и новиот парк кој дополнително ќе го оплемени просторот, со ново зеленило и содржини, како и парк за миленици, така што, целиот комплекс покрај Вардар, во овој дел на Кејот ќе биде исклучително атрактивна рекреативна зона во Карпош, меѓу најдобрите, ако не и најдобра во Град Скопје и во државата.

 

 

Оваа фитнес зона е донација од компанијата „Бимилк“, од каде што потенцираат дека целта на зоната е да го поттикне здравиот начин на живот и на директен начин да придонесе за зголемување на физичките активности на граѓаните.

 

 

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.