All for Joomla All for Webmasters

Градинката „Пролет“ целосно опремена со прочистувачи за воздух

Градинката „Пролет“ во Козле доби 15 нови прочистувачи за воздух. Со нив, како што соопштуваат од Општина Карпош, сите објекти на градинката „Пролет“ се опремени со прочистувачи за воздух.

 

Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев посочи дека изминатиов период инвестирале многу на полето на детската заштита, а во претстојниот период локалната самоуправа ќе се фокусира на опремување со прочистувачи на основните училишта.

 

 

Опремување на воспитно-образовните установи со прочистувачи за воздух е само една од мерките кои ги презема локалната самоуправа, со цел да обезбеди побезбеден престој на најмладите во градинките.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.