All for Joomla All for Webmasters

Дел од општина Карпош утре без струја

Корисниците од зградата број 3 на улицата „Војвода Васил Чакаларов“ во општина Карпош утре од 11:00 до 12:30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

 

Од 9:00 до 13:00 часот без струја ќе бидат и корисниците од улицата „Јуриј Гагарин – подулица 4“ во општина Карпош.

 

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа од страна на екипи на  „ЕВН Македонија“ АД.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.