(ВИДЕО) ИНТЕРВЈУ СО СТЕФАН БОГОЕВ - ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОПШТИНА КАРПОШ

Грижата за најмалите и обезбедување подобри услови во воспитно образовниот процес беше еден од приоритетите на Општина Карпош во 2018 година.

 

Во Тафталиџе се изгради комплетно нов објект на детската градинка Јасмин, а за сите објекти на градинките во Карпош се набавија и прочистувачи за воздух. Кои се другите проекти на кои работеше Општина Карпош во 2018 и кои се плановите за 2019 година гледате во ексклузивното интервју на 1-ва скопска со градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.