All for Joomla All for Webmasters

Утре без вода дел од Карпош

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците  од улицата Козле  од број  1  до број 55 (само непарните броеви) во Општина Карпош.

 

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот со водсонабдување е поради уличен дефект од Ф 80 мм и ќе трае се до санирање на истиот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.