Жителите од Средно Нерези и Жданец денеска без вода

Корисниците од Средно Нерези, од улицата „Девол“ и од Жданец денеска од 9 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

 

Како што информира ЈП „Водовод и канализёација“ – Скопје, прекинот е поради изведување водоводен приклучок на улицата „Козле“ 3/14.

 

Жителите ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.