Ново зеленило во Карпош 3 и Нерези

 Општина Карпош засади нови украсни растенија во населбата Нерези, на потегот меѓу улиџите „Козле“ 8 и 10, информираат од општината.

 

Во акцијата беа засадени 50 растенија од типот Buxsus и Juniperus.  Овој дел од Карпош наскоро ќе биде раззеленет и со 20 висококвалитетни листопадни дрвја, со што целосно ќе биде зголемена флората.

 

Денеска се садеа дрвја и во Карпош 3, меѓу Кинотека на Северна Македонија и ТЦ „Лептокарија“. 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.