Во тек е изведба на спортско – адреналинскиот парк во Општина Карпош

Денеска градоначалникот Стефан Богоев беше во увид на активностите околу изведбата на спортско – адреналинскиот парк.

 

 

Во моментов се вршат подготвителни активности и рамнење на теренот до бунарите на реката Лепенец, за целосно да се раззелени овој дел, кој со децении е место за создавање депонии и палење огнови на отворено, информираат од општината.

 

Локалната самоуправа одвои три милиони денари од Буџетот за старт на подготвителните активности, а Градот Скопје ќе даде поддршка за раззеленување на потегот.

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.