Важни информации за карантинот на 5, 6 и 7 јуни

Општина Карпош ги известува сите фирми кои вршат достава на храна / лекови и имаат добиено известувања од општината за вршење на дејност и во полициски час, имаат важност во претстојниот продолжен викенд (05, 06 и  07 јуни).

 

Од општината ги повикуваат сите граѓани да ги почитуваат правилата за движење во  полициски час, да носат заштитни маски и да не се собираат во групи.

 

Додаваат дека секоја злоупотреба на дозволите за движење ќе се санкционира.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.