Утре без вода дел од населбата Козле

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре ( среда ) поради реконструкција на водоводна мрежа од ф – 100 мм на ул. Јуриј Гагарин – крак 4 во населба Козле, во периодот од 09.00 до 13.00 часот, без вода ќе останат корисниците од ул. Јуриј Гагарин – крак 4, како и дел од корисниците од крак 6. ( општина Карпош )

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.