Растурена забава во гаража во Карпош, приведени осум лица

Осум лица се приведени откако биле затекнати на забава во подземна гаража во Карпош во 3 часот по полноќ.

Тие се на возраст од 26 до 34 години, а се уапсени поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

„Осумте лица биле затекнати во подземна гаража на улицата „Анкарска“ во Скопје на организирана прослава, спротивно на мерките и протоколите донесени од Владата, при прогласена кризна состојба за забрана за групирање на повеќе од четири лица, а со цел спречување на ширење на коронавирусот“, информираат од МВР.

Тие се задржани во полициска станица и по документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена кривична пријава.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.