Утре без вода повеќе улици во Карпош

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека утре 29.01.2021 г., поради дефект на затварач со пречник од 1 (цол). на улица Дрезденска бр. 40 во нас. Тафталиџе,

прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улиците: Дрезденска, Њуделхиска, Бахар Моис, Наум Евро, Панче Пешев, Римска и дел од уллицата Атинска во Општина Карпош.

Прекинувањето ќе започне во 10:00 часот и ќе трае до завршување на работата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.