Утре без вода улици во Карпош

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре, 12.02.2021 година, поради реконструкција на водоводна мрежа ф-200/150 мм на бул. Митрополит Теодосиј Гологанов бр. 74,

со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од бул. Митрополит Теодосиј Гологанов 74, Пожарната и дел од ул. Њуделхиска во Општина Карпош.

 

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот па се до завршување со активностите околу реконструкцијата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.