Утре без вода дел од улицата Франклин Рузвелт

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре, 07.06.2021, поради изведување на водоводен приклучок на цевка со пречник од ф-80мм на ул. Франклин Рузвелт бр.15 во Општина Карпош,

прекин во водоснабдување во време од 08:00 часот ќе имаат корисниците на дел од истата улица.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:00 часот па се до завршување со активностите.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.