All for Joomla All for Webmasters

Заврши пролетната дератизација во Кисела Вода

Дератизација во Кисела Вода

3.863 шахти во Општина Кисела Вода беа опфатени во пролетната дератизација во оваа општина која се одвиваше во изминатите 20 дена.

 

Во Општина Кисела Вода заврши редовната пролетна дератизација која изминатите 20-тина дена се одвиваше на нејзина територија.


Постапката за уништување на глодарите опфати 3.863 шахти и во урбаниот и во руралниот дел на општината.


Дератизацијата ја спроведе приватна фирма во соработка со ЈП Водовод и канализација, преку Секторот за комунални работи, инфраструктура, сообраќај и заштита на животната средина.


Локалната самоуправа на Кисела Вода организира вакви акции двапати годишно, на пролет и есен.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.