All for Joomla All for Webmasters

Поради уличен дефект дел од општина Кисела Вода без вода

Дел од Кисела Вода без вода

Корисниците од улицата „Христо Татарчев“, на потегот од ОУ „Круме Кепевски“ до кружниот тек кај последната автобуска станица на автобусот со број 24, од 16 часот се без водоснабдување поради уличен дефект на цевка со пречник од 100 милиметри на улицата „Христо Татарчев“ кај Прототип во населбата Припор, информират од ЈП „Водовод и канализација“ Скопје.


Прекинот на водоснабдување, посочуваат, ќе трае се до санирање на дефектот.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.