All for Joomla All for Webmasters

Општина Кисела Вода почна со чистење на одводните канали

Чистење на одводните канали

Општина Кисела Вода почна со акција за чистење на одводните канали на територијата на општината. Ангажираните работници од утринава работат на расчистување на Мала Рада.

 

Од наталожената тиња и од отпадот фрлан од несовесните граѓани се чисти простор од мостот на Партизански Пат па се до пречистителната станица во Студеничани.


Во текот на акцијата ќе биде опфатено и чистење на Црниот канал од улицата Малешевска до спојот со каналот на Мала Рада во Потстаница, наведуваат од општината.


Акциите за чистење на одводните канали се дел од редовните активности на општина Кисела Вода и се одвиваат во летниот и почетокот на есенскиот период, а по потреба и почесто.


Општината уште еднаш апелира до сите граѓани за совесно однесување и почитување на Законот за јавна чистота. Фрлањето на отпад во одводните канали, прави штета, пред се’, на жителите на Општината и на нивното секојдневно живеење. 

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.