All for Joomla All for Webmasters

Акција за собирање кабаст отпад во Кисела Вода

Собирање кабаст отпад

Сезонските работници од општина Кисела Вода денеска се ангажирани во акцијата за собирање кабаст отпад што се спроведува во урбаните заедници Цветан Димов и Бирарија. Граѓаните од овие две урбани заедници кабастиот отпад треба да го изложат пред своите домови и колективните згради на пошироките улици.

 

Потребно е отпадот да не го попречува движењето на пешаците и возилата и местото да биде пристапно за возилата на општина Кисела Вода. Габаритниот отпад утре ќе се собира од урбаните заедници Кисела Вода и Расадник. За останатите месни и урбани заедници кои ќе бидат опфатени во наредните седмици. Сезонските работници вчера ги подигнуваа старите и непотребни предмети со погабаритна големина од жителите на Пржино и Црниче.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.