All for Joomla All for Webmasters

Утре ќе се одржи крводарителска акција во Општина Кисела Вода

Крводарителска акција

Утре во период од 11 до 15 часот во Општина Кисела Вода ќе се спроведе крводарителна акција под мотото ,,Вашата крв спасува живот,,. Од општината упатуваат апел до сите жители на општината да дојдат во големата сала и со својата крв да спасат нечиј живот.

 

Под мотот ,,Вашата крв спасува живот,, утре во големата сала на Општина Кисела Вода ќе се одржи крводарителска акција. Крводарителската акција е во организација на Општина Кисела Вода заедно со општинската организација на Црвен Крст-Кисела Вода во соработка со Заводот за трансфузиологија-Скопје. Акцијата ќе се спроведува во период од 11 часот до 15 часот. Општина Кисела Вода ги повикува сите заинтересирани хумани луѓе да се вклучат во оваа акција, да даруваат крв и да спасат нечиј живот. Во неа ќе учествуваат и претставници на општинската администрација и членови на сите месни и урбани заедници од општината.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.