All for Joomla All for Webmasters

Вечерва почнува Три круши во Драчево

Со концерт на Дувачкиот оркестар при МКЦ вечер на локалитетот Три круши во село Драчево, почнува културното лето на општина Кисела Вода „Три круши 2018”.

Настанот, како што информираат од општина Кисела Вода, ќе го отвори градоначалникот Филип Темелковски.

Дувачкиот оркестар ќе се претстави со преработки на светски популарни музички хитови, додека Културното уметничко друштво „Китка“ од Драчево, ќе изведе традиционални македонски ора и песни.

Културното лето на општина Кисела Вода ќе трае до крајот на месецов. 

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.