Утре без вода улици во Кисела Вода

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре, 03.12.2020 година поради реконструкција на водоводна мрежа ф-2“ на Вера Јоциќ 14,

со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од истата улица и Георги Димитров.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите. (Општина Кисела Вода)

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.