All for Joomla All for Webmasters

Групна изложба на Ксенија Котев, АмстерДама и Едвард Станковски во галерија „Акантус"

„АмстерДама“

Во галеријата „Акантус“ во Скопје вечер ќе биде отворена групната изложба на Ксенија Котев, АмстерДама и Едвард Станковски.


Партнерската двојка која живее и работи во Амстердам, АмстерДама има желба и волја да ја пренесе културата на „second hand shopping“. На изложбата ќе биде претставена селекција на автентинтични парчиња женска и машка гардероба, микс на ретро, винтиџ, тренди и авангардно.


Љубителите на уметноста до недела можат да уживаат во сребрената авангарда и накит на Ксенија Котев. На групната изложба ќе бидат претставени парчиња накит од двете претходни колекции на Котев, „Hidden stories“ и „Cradle of desires“ и ќе може да се погледне новата колекција која допрва претстои „Embryo“.


Финалниот декор го има уметникот Едвард Станковски, кој повеќе од 25 години живее и работи во Амстердам, а пред скопската публика ќе се претстави со изложбата „La Femme Obscure“. Во центарот на оваа изложба е жената, нејзината убавина, сензуалност, таинственост и сила. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.