All for Joomla All for Webmasters

Летен саем на книга во Сити мол

Летен саем на книга

Летото и годишните одмори се идеално време за опуштање, релаксација и поминување квалитетно време со добра, интересна книга. За љубителите на пишаниот збор во трговскиот центар Скопје Сити мол се одржува летен саем на книга кој на граѓаните им нуди голема понуда на книги од домашни и странски автори.

 

Саемот ќе биде отворен од денеска до 13 јуни а се одржува во организација на Македонската асоцијација на издавачи. На летниот саем на книга свои изданија нудат издавачките куќи Просветно дело, Детска радост,  Магор, Бата прес, Матица, Венеција Штип, Икона, Нампрес и Логос А. Според организторите, изданијата ќе бидат со атрактивни саемски цени, а ќе има избор за сите читателски вкусови и возрасти. Во рамките на Саемот ќе има детско катче со работилници, а за љубителите на пишаниот збор ќе биде организирано потпишување примероци, гостувања на поети... Од Здружението на издавачи најавија уште неколку Летни саеми со цел да им се приближат книгите на читателите и во другите градови.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.