All for Joomla All for Webmasters

Пловдив стана европска престолнина на културата

Пловдив е Европска престолнина на културата за 2019 година. Отворањето на манифестацијата за прославување на настанот беше претставено со уникатно шоу на специјално дизајнирана сцена.

 

Претставата под наслов "Ние сме сите светови" беше поставена на 30-метарска кула. Обезбеди видливост од 360 степени. На структурата беа монтирани над 350 проектори и 10 огромни екрани.

На сцената настапија повеќе од 1500 уметници, меѓу кои и големите бугарски музичари Ваља Балканка и Теодосиј Спасов.Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.