All for Joomla All for Webmasters

Комисиите од Министерството за култура почнаа да ги преразгледуваат одбиените апликации

Комисиите од Министерството за култура денеска почнаа повторно да ги рзгледуваат апликациите кои се одбиени на Годишната програма за 2019 година.

 

За нив одлуките се поништуваат и доколку по повторното разгледување се утврдат недоследности, како што соопшти Министерството за култура, листата на поддржани проекти од национален интерес ќе биде дополнета.

 

Во просториите на Министерството секоја од деветте комисии почна да ги разгледува одбиените апликации. Од Министерството со соопштение ќе известат дали тие ќе имаат рок до кога ќе трае преразгледувањето и дали е предвиден дополнителен буџет.

 

.be

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.