Таксират и Д фестивал номинирани за најдобри фестивали во Европа

Европските награди за најдобри фестивали (European Festival Awards) и годинава ги вклучија номинациите за Д-Фестивал и Таксират Фестивал во категориите: Д-Фестивал за најдобар мал фестивал, и Таксират за најдобар фестивал со средна големина и најдобар фестивал кој се одржува во затворен простор, информираат организаторите.

 

 

Веќе неколку години по ред, двата македонски фестивала според гласовите на домашните и меѓународните фанови, со својата атрактивна програма привлекуваат сѐ повеќе публика и стануваат препознатливи како македонски музички брендови.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.