Ден на жалост во Нови Сад поради смртта на Балашевиќ

Денешниот ден е прогласен за ден на жалост на територијата на градот Нови Сад, по повод смртта на музичарот, Ѓорѓе Балашевиќ.

Градската управа соопшти дека на билбордите и на автобуските постојки во градот ќе бидат поставени цитати од неговите песни.

Балашевиќ почина на 67-годишна возраст во петокот, на 19 февруари, поради компликации предизвикани од коронавирус.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.