Откажано гостувањето на Белградската филхармонија во Скопје

Гостувањето на Белградската филхармонија во Скопје на 9 октомври е откажано поради ненадејната смрт на директорот Иван Тасовац, кој почина синоќа во својот дом во Белград.

 

На сите што купиле билети за овој настан ќе им бидат рефундирани средствата, информираат од Македонската филхармонија.

 

Од таму додаваат дека гостувањето ќе се реализира во наредниот период, а за конкретниот датум ќе следува дополнителна информација.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.