Новиот филм за Вили Вонка регрутира ново актерско трио

Филмот „Вонка“ пронајде уште неколку протагонисти. На Тимоти Шаламе како титуларен лик , ќе му се придружат Роуан Аткинсон („Мистер Бин“), Сали Хокинс („Обликот на водата“) и Оливија Колман („Круната“).

Претстојниот филм, насловен „Вонка“, е претходник на класикот „Чарли и фабриката за чоколади“ и се фокусира на раниот период од животот на ексцентричниот чоколадер Вили Вонка.

Режисер на претстојниот филм е Пол Кинг („Падингтон“) . Дејвид Хејман, кој соработуваше со Кинг на „Падингтон 2“, а претходно работеше на филмовите од франшизата „Хари Потер“ ќе биде копродуцент заеднос со Лук Кели.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.