Изложба на 53. Светска галерија на карикатури Скопје 2021

Денес, 3 ноември, во 19 часот во галерија „Остен“ се отвора официјалната изложба на 53. Светска галерија на карикатури Скопје 2021 на која ќе бидат изложени карикатурите од селектираните и наградените карикатуристи, а на присутните наградени карикатуристи ќе им бидат врачени наградите.

По овој повод, во Скопје се дојдени карикатуристи од Белгија, Израел, Хрватска, Србија...

Специјални гости на настанот се карикатуристи - финалисти на Проектот за дигитални карикатури „ЕУ - работа во тек...“, кој „Остен“ го организираше во партнерство со Гете-институтот Скопје.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.