All for Joomla All for Webmasters

До 31 декември продолжува кризната состојба поради мигрантите на јужната и северната граница

Кризна состојба на границите

До 31 декември оваа година ќе биде продолжена кризната состојба на подрачјата на јужната и северната граница на Република Македонија заради зголемен обем на влез и транзитирање на транзитирање на мигранти низ територијата на Република Македонија. 


Предлог-одлуката за продолжување на кризната состојба денеска е на дневен ред на собраниската Комисија за одбрана и безбедност, а на пленарна седница е ставена на 21 мај.   


Во Собранието денеска седница ќе одржи Комисијата за образование, наука и спорт, а на дневен ред е Предлог-законот за поддршка на млади при купување на музички инструменти, во прво читање.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.