All for Joomla All for Webmasters

Зголемен водостојот на Вардар во однос на вчерашниот ден

Зголемен водостојот на Вардар

Зголемен е водостојот на реката Вардар во однос на вчерашниот ден и во споредба со просекот за мај.


Најновите хидролошки мерења покажуваат дека кај Јегуновце во споредба со вчера нивото на Вардар е зголемено за 46 сантиметри, кај Зајчев Рид за 16 сантиметри и кај Велес за 19 сантиметри. 


Над просекот за мај зголемени се и водостоите на Вардар кај Демир Капија, на Пчиња кај Катлановска Бања, а пониски се нивоата на Треска, Крива Река, Брегалница, Црна Река и Сатеска.


Кај езерата нема промени во споредба со вчерашниот ден.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.