All for Joomla All for Webmasters

Детски креативен камп во Охрид

Охрид

Детски креативен камп за музика, сцена, лично и тимско усовршување до сабота ќе се одржува во Охрид.


Во креативниот камп предвидени се повеќе активности, меѓу кои правилно дишење, артикулација, изговор, како да се справите со трема, сцена и однос кон публика, соло пеење, пеење во група, темпо, ритам, динамика, однос кон микрофон и подигнување на личен и тимски дух.


Кампот ќе го држат Дејан Лилиќ, Андријана Јаневска и Давор Петровски.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.