All for Joomla All for Webmasters

УЕФА подготвува нова санкција против Милан

УЕФА планира да го казни Милан за кршење на правилата за финансиски фер-плеј. На клубот му се заканува казна од 20 милиони евра.

 

Во прилог на паричната казна, на Милан може да му биде забрането да пријави нови играчи оваа сезона во Лигата на Европа, објави „Ла Република".

Италијанскиот клуб ќе мора веднаш да плати дел од паричната казна.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.