Унгарските разузнавачки служби му помогнале на Груевски да избега, пишува весникот „Политико Европа"

Весникот „Политико Европа" открива дека унгарските разузнавачки служби му помогнале на експремиерот Никола Груевски да избега.

 

Како што јави дописникот на МИА, „Политико Европа" се повикува на два извора со познавање на случајот.

 

Унгарија призна дека нивни дипломати му помогнале на Груевски во транспортот до Будимпешта, но не одговориле на барањата на авторката на текстот за реакција околу наводите за улогата на унгарските разузнавачки служби.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.