All for Joomla All for Webmasters

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на божиќна литургија во Соборниот храм

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на архиерејската литургија по повод празникот Божик во Соборниот храм „Св. Климент Охридски" во Скопје.

 

-Ја користам оваа прилика од Соборниот храм во Скопје на сите верници од православна христијанска вероисповест да им посакам среќно Христово раѓање, среќен Божик, здравје, среќа, бериќет, насмевки и успеси за  нив и за нивните семејства. Новата 2019 година да ни биде на сите нас многу поуспешна и подостоинствена споредено со изминатата 2018 година, изјави Мицкоски по завршувањето на литургијата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.