All for Joomla All for Webmasters

Замрзна дел од Охридското Езеро покрај кејот

Ниските температури, што го зафатија Охрид деновиве доведоа до мрзнење на делови од Охридското Езеро.

 

Замрзнат е делот кај трските на кејот, а дебелината на мразот достигнува и до неколку сантиметри.

 

Температурите во Охрид ноќе достигнуваат и до минус 12 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.