All for Joomla All for Webmasters

Кавадарчани ги оставаат чешмите да течат за да не замрзне водата во цевките

Кавадарчани ги оставаат чешмите да течат за да не замрзне водата во цевките во зимски услови и минусни температури, засега благо е зголемена потрошувачката на вода за пиење во Кавадарци.

 

Оваа информација за МИА ја потврди Бојан Атанасов, раководител на работната единица за водовод и канализација при кавадаречкото јавно претпријатие „Комуналец“.

 

– Како по обичај, тоа се прави во овој период од годината. Апелираме до кавадарчани да не го прават тоа и понатаму. За да не ја зголемуваат потрошувачката на вода за пиење, нагласи Атанасов.

 

Додаде дека засега и покрај врнежите од снег и ниските температури, немаат проблем со пукнати цевки во водоводната мрежа.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.