All for Joomla All for Webmasters

Општина Кавадарци ќе помогне на семејството чиј дом утрово беше зафатен од пожар

Општина Кавадарци ќе помогне на семејството чиј дом утрово беше зафатен од пожар, велат за МИА од кабинетот на кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев. Оттаму појаснуваат дека по проценките на штетата, одлука за висината на помошта ќе донесе Советот на општината.

Десет кавадаречки пожарникари во два тима го гаснеле пожарот од 1.45 до 4 часот. Во гаснењето помагале и таткото и синот од семејството чија куќа настрадала од огнот. За среќа, нема повредени.

-Со сите сили ги гасневме пламените јазици на минус шест степени целзиусови, се боревме со огнената стихија. По нашата брза интервенција, големиот пожар беше локализиран, а огнот не се прошири на околните куќи, нагласија од кавадаречката противпожарна единица.

Куќата не е целата изгорена, но сега е без покрив и без услови за живот во неа. Покуќнината е целосно уништена. Се утврдуваат причините за пожарот и висината на материјалната штета.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.